25-та Українська антарктична експедиція розпочала роботу на станції «Академік Вернадський»

Учора, 24 квітня 24-та Українська антарктична експедиція (УАЕ) офіційно передала станцію «Академік Вернадський» 25-й УАЕ, яка прибула туди кілька днів тому.

Час підтискає, бо з кожним днем погіршується льодова обстановка довкола острова Галіндез, і вже незабаром станція стане недоступною для звичайних суден (окрім криголамів) аж до наступного антарктичного літа. Тож нашим полярникам вдалося менш ніж за 4 дні повністю розвантажити весь річний запас харчів та пального, а також обладнання для продовження модернізації станції, та передати всі справи.

За 5-6 днів корабель «Бетанцос» з командою полярників 24-ї УАЕ та сезонним загоном вчених і техніків має досягнути Чилі.

Директор НАНЦ Євген Дикий з цього приводу зазначив: «Наразі ми спільно з Постійним представництвом України в Чилі опрацьовуємо подальший шлях повернення експедиції в Україну. Це може зайняти трохи часу, враховуючи обмеження на перетин державних кордонів та зміни у авіасполученні, які наразі діють у світі. Зокрема, наразі ведемо складні перемовини щодо того, чи необхідно при поверненні з Антарктиди відбувати обов’язковий двотижневий карантин. Адже, з одного боку, Антарктида лишається єдиним континентом, де поки що коронавірусу нема, але з іншого – при встановленні правил карантину жодна з країн це виключення формально не прописала. Але в будь-якому разі ми дуже раді, що перезмінка полярників таки відбулася, і шлях повернення додому до близьких та рідних для наших зимівників таки розпочався після більш ніж року полярної вахти, всупереч пандемії коронавірусу та складним погодним умовам».

Отже, тепер на станції «Академік Вернадський» залишилися лише 12 осіб 25-ї антарктичної експедиції, настав відносний спокій і розпочалися будні чергової зимівки.

Читайте також: 

В полоні соковитої зелені, або літній сезон біологів на УАС «Академік Вернадський» 2020 р.

Ігор Дейнека: Нудьгувати не доводиться

Українські полярники знайшли в антарктичних глибинах невідомі види тварин

Георадарні дослідження в Антарктиці

Related posts

Leave a Comment